Kwestionariusze samooceny do ściągnięcia w formacie PDF.

Nowość – dla czytelników w języku polskim: zapraszamy do zapoznania się z naszymi kwestionariuszami samooceny.

Drogi Gościu, Centrum Terapii Środowiskowej proponuje zestaw trzech, przetłumaczonych z angielskiego kwestionariuszy, które mają na celu ocenę czynności Twojego zegara biologicznego, sezonowości Twojego samopoczucia oraz poziomu nasilenia objawów depresyjnych. Kwestionariusze są przeznaczone do samodzielnego wypełnienia i interpretacji w sekcji interaktywnej serwisu. Zachowana zostanie poufność Twoich danych. Jeżeli stwierdzasz u siebie niepokojące Cię objawy, swoje wyniki możesz pokazać lekarzowi, aby ułatwić odpowiednie uchwycenie problemu i dobór leczenia. Kwestionariusze nie są przeznaczone do użytku przez dzieci.

Kliknij na obrazek po lewej stronie.

Twoje rozpoznanie wg PIDS-SA

jeżeli w ciągu wielu lat czułeś się szczególnie przygnębiony o określonej porze roku, czy te dołki można rozpoznać klinicznie jako depresję, czy też jest to problem o łagodniejszym przebiegu? Czy jest to choroba afektywna sezonowa (ChAS), czy jej postać subkliniczna, depresja modulowana przez porę roku czy też depresja całkowicie niezależna od pory roku? Czy trzeba się z tym problemem zgłosić do lekarza?

Kwestionariusz samooceny rytmu dobowego (MEQ-SA)

Gdybyś miał się porównać z innymi ludźmi, czy jesteś bardziej skowronkiem, czy sową? O której godzinie Twój zegar biologiczny wskazuje, że powinieneś iść spać? Jeżeli korzystasz z fototerapii, to o której porze dnia – jak myślisz – jest ona najskuteczniejsza?

Obecne nasilenie depresji (wg skali SIGHSAD- SA)

bez względu na to, czy otrzymujesz leczenie przeciwdepresyjne, czy nie, ważne jest, aby śledzić zmiany swojego samopoczucia (Czy się poprawia, czy nie?) Powinieneś poznać zarówno swój wynik badania kwestionariuszem, jak i obraz objawowy. Kwestionariusz można więc wypełniać co tydzień, aby tym dokładniej móc prześledzić ewolucję objawów podczas leczenia lub bez niego.

I want to help! ❤️